Роз’яснення щодо ситуації на ринку газу

Щодо ситуації на ринку газу

  • Від серпня 2020 року в Україні працює ринок газу, на якому діють десятки постачальників. Кожен з них пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції. Єдиного державного тарифу на газ більше немає.
  • У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват-24» або кабінет споживача газу.
  • Серед усіх постачальників одну з найбільш вигідних пропозицій має Газопостачальна компанія (ГК) «Нафтогаз України». По-перше, це тариф 7,22 гривні за 1 кубометр газу на січень (тарифний план «місячний»). А по-друге, це можливість обрати річний план постачання газу і зафіксувати ціну на увесь сезон тоді, коли ринок пропонує найнижчий рівень. Так, десятки тисяч споживачів восени 2020 року обрали річне постачання газу від                            ГК «Нафтогаз» по ціні 4,73 гривні за кубометр. Ще у грудні 2020 року підключення за тарифним планом «річний» до ГК «Нафтогаз» могло забезпечити ціну 6,45 гривень за 1 кубометр.
  • У періоді грудня-січня 2020-2021 років у Європі суттєво збільшилась ціна на газ. Фіксувалося зростання на понад 10 відсотків за добу. Це сезонне явище, яке пояснюється, перш за все, низькою температурою у Європі.
  • Щоб захистити людей від сезонних коливань газу держава визначила верхню межу ціни газу.

Уряд запровадив державну підтримку населенню на оплату постачання природного газу.

Кабінет Міністрів України з 01 лютого 2021 року  запроваджує державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна не буде перевищувати 6,99 грн за куб.м, незалежно від постачальника газу.

З цією метою 18 січня ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про забезпечення соціального захисту вразливих споживачів на ринку природного газу».

До відома:

за тарифним планом «місячний» тариф на постачання газу на січень 2021 року  ГК «Нафтогаз України» – 7,22 грн. за 1 куб.м, ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» – 7,39 грн. за 1 куб.м., ТОВ «Азовгаз» – 8,92 грн. за 1 куб.м.

  • НКРЕКП буде обмежений і тариф на розподіл газу, який не буде вищим, ніж 1,79 грн. за 1 куб.м (без ПДВ) або 2,15 грн. за 1 куб.м (з ПДВ).

До відома:

у січні 2021 року тариф на розподіл газу ПАТ «Донецькоблгаз» становить                 1,224 грн. за 1 куб.м,  (з ПДВ), ПАТ «Маріупольгаз» – 1,836 грн. за 1 куб.м. (з ПДВ).