Бережіть урожай від вогню

Наразі в Курахівській громаді проводиться жнивна кампанія. Для того, щоб цей період минув без надзвичайних ситуацій фахівці ДСНС підготували декілька важливих правил, яких потрібно дотримуватися неухильно.

У період збирання врожаю категорично забороняється: – палити біля хлібних масивів; – розкладати багаття на полях та поблизу них; – спалювати стерню, післяжнивні залишки; – допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів.

Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь.

Зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Подбайте про наявність вогнегасників в зернозбиральній техніці!

Нагадуємо громадянам, що відповідно до ст. 77-1 КУпАП випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 грн до 6 120 грн і на посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 грн до 12240 грн і на посадових осіб – від 21 420 грн до 30 600 грн.

Не спалюйте суху рослинність і сміття на відкритих територіях та не допускайте виникнення пожеж.

У разі виявлення займання – негайно телефонуйте «101»!

<iframe style=”border: none;” src=”https://drive.google.com/file/d/19ns_NVNYxgo5MuAw7aGTX_2gajd48CtM/preview” width=”100%” height=”800px”></iframe>